Wymiary materaca

Przy zakupie materaca kluczowym czynnikiem jest jego wymiar. Materac musi być dopasowany do ramy łóżka oraz potrzeb śpiących na nim osób. Minimalna szerokość materaca w przypadku jednej osoby to materac 80x200 cm., natomiast w przypadku pary – materac 140x200 cm. Chętnie wybierane są również podwójne opcje, np. materac 160x200 cm. czy materac 180x200 cm. oraz bardziej przestronne, czyli materac 200x220 cm. W przypadku zakupu materaca dla nastolatka, rodzice najchętniej wybierają materac 90x200 cm. Istotną kwestią jest dopasowanie materaca do ramy łóżka oraz stelaża. Należy kupić model, który będzie odpowiedni do wybranego łóżka.

Twardość materaca i sprężystość

Wśród osób kupujących materace krąży mit, że im twardszy materac tym lepsza jakość snu. To nieprawda. Jeśli powierzchnia snu będzie zbyt twarda dla użytkownika, może zakłócić krążenie krwi. Z kolei zbyt miękki materac może nie zapewnić odpowiedniego podparcia kręgosłupa.

Jak dopasować twardość materaca do potrzeb użytkownika?

Jest na to sposób! Podczas leżenia na plecach ręka powinna wsunąć się pod ciało na wysokość odcinka lędźwiowego z lekkim oporem. Jeśli to niemożliwe bądź nie do końca łatwe – radzimy przetestować inne warianty.

Jak dobrać materac do wagi użytkownika?

Osoby cięższe powinny wybierać twarde warianty materaców, które oznaczone są symbolami H3 oraz H4. Są one o wiele bardziej odporne na nacisk, dzięki czemu powierzchnia spania nie zapada się. Istnieją materace siedmiostrefowe, której w każdej części ciała zapewniają optymalne podparcie.

Rodzaj materaca – piankowy czy sprężynowy?

Przy wyborze materaca warto kierować się jego rodzajem. Na rynku istnieją takie materace, jak materac piankowy, materac sprężynowy bądź materac kieszeniowy,  w którym sprężyny znajdują się w osobnych kieszonkach i pracują niezależnie od siebie. Na rynku istnieją również materace lateksowe, które polecane są dla alergików. Wybór rodzaju materaca to indywidualna kwestia.

Materac ARUBA LUX 160X200 7 stref twardości H3

Materac ESTRELLA LUX 180X200 7 stref twardości

Stelaż do łóżka

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka to również bardzo ważna kwestia. Odpowiednio dobrany stelaż wpływa na wentylację oraz oddziałuje na twardość powierzchni snu. Dokonaj zakupu stelaża po dobraniu odpowiedniego materaca. W przypadku modeli kieszeniowych bądź lateksowych, stelaże z listew giętych będą doskonałą opcją. Dla materacy twardych sprawdzą się proste powierzchnie stelaży, z większymi odstępami między szczebelkami.

Stelaż TWINPACK 90x200 regulacja twardości

Wkład sprężynujący 160x200

Mieszkanie dla studenta - jak urządzić? Czytaj również: Mieszkanie dla studenta - jak urządzić?

Materace do spania – cena

Czy porządny materac musi dużo kosztować? Nie zawsze ten najdroższy model jest najlepszy dla naszego ciała. Natomiast przy zakupie materaca nie należy oszczędzać. Cena wynika z jakości materiałów, z którego został zrobiony materac. Materiały z kolei wpływają na trwałość materaca i stabilność konstrukcji. Wysokiej klasy materace to zakup na długie lata. Bardzo często materac w zestawie posiada pokrowiec, który chroni go przed nadmiernym brudzeniem się i zbieraniem kurzu.

Pamiętaj, aby przy wyborze materaca kierować się własną wygodą i komfortem użytkowania. Skup się na indywidualnych potrzebach a zakup materaca potraktuj jako inwestycję w dobry sen i znakomite samopoczucie! Sprawdź dostępne warianty w naszym sklepie internetowym. Posiadamy materace kieszeniowe, materace piankowe, materace dla dzieci i wiele innych. Twoja wygoda jest dla nas najważniejsza.