Czyszczenie mebli – jak dbać o meble skórzane?

Czyszczenie mebli ze skóry wydaje się skomplikowane, a wcale takie nie jest! Istotną kwestią, o której należy pamiętać jest regularne odkurzanie mebli. Dzięki temu w łatwy sposób usuniesz kurz z mebli skórzanych. Pamiętaj również o systematycznych przecieraniu mebli skórzanych wilgotną ściereczką!

Skóra naturalna – czym wyczyścić?

Do wyczyszczenia mebli ze skóry naturalnej użyj wilgotnej ściereczki lub szarego mydła. Przestrzegaj zaleceń producenta. Staraj się używać produktów rekomendowanych przez niego. Dzięki temu, będziesz miał pewność, że materiał nie uszkodzi się.

źródło: canva

Unikaj domowych sposobów do czyszczenia skórzanych mebli! Niewłaściwa pielęgnacja może spowodować pękanie materiału i zużycie koloru. Pamiętaj również o tym, aby skórzane meble czyścić w delikatny sposób, bez mocnego pocierania. Użyj do tego miękkiej bawełnianej ściereczki bądź ściereczki z mikrofibry.

Jak czyścić meble tapicerowane – kilka prostych wskazówek

Sofy, narożniki oraz fotele wypoczynkowe potrzebują częstej pielęgnacji. Pranie mebli tapicerowanych oraz ich dokładna pielęgnacja wymaga regularnych, a przy tym dokładnych czynności. Czyszczenie mebli tapicerowanych nie należy do trudnych czynności. Odrobina zainteresowania oraz regularności sprawi, że będziesz miał czyste i pachnące meble tapicerowane w swoim salonie!

Narożnik Austin

Ważną czynnością jest regularne odkurzanie mebla. Odkurzając meble tapicerowane usuwamy zbędny kurz, wszelkie pyłki oraz sierść. Nie zapominajmy o odkurzaniu naszych mebli tapicerowanych!

Pielęgnacja mebli tapicerowanych jest bardzo prosta. Oprócz środków do czyszczenia mebli tapicerowanych polecanych przed producenta, możesz również zaopatrzyć się w ściereczkę z mikrofibry bądź bawełny oraz szare mydło. Takie rozwiązanie sprawi, że mycie Twojej tapicerki przebiegnie dokładnie i bezproblemowo. Unikaj domowych sposobów na czystą tapicerkę. Może to zaszkodzić Twojemu meblu.

Chester fotel wypoczynkowy wielobarwny

Jak wyprać tapicerkę krzesła – radzimy

Krzesła tapicerowane coraz częściej goszczą w wielu jadalniach. Nic w tym dziwnego, gdyż wyglądają one obłędnie i nadają ekskluzywnej atmosfery każdemu wnętrzu! Jednak aby ich urok się nie zepsuł, trzeba odpowiednio zadbać o ich pielęgnację.

Krzesło różowy Velvet

Jak wyczyścić krzesła tapicerowane?

Wiele posiadaczy krzeseł tapicerowanych zadaje sobie pytanie: Jak dbać o krzesła tapicerowane? Regularna i dokładna pielęgnacja pomoże Ci cieszyć się pięknymi meblami na długie lata.

Pierwszy krokiem jest przestrzeganie się do zaleceń producenta! Producent wie najlepiej, jak prać krzesła do jadalni tapicerowane, dlatego należy stosować się do jego wytycznych.

Jak wyczyścić siedzisko krzesła? Krzesła tapicerowane możesz w łatwy sposób czyścić wilgotną ściereczką oraz szarym mydłem. Nie należy jednak przesadzać z nadmiarem wody – ściereczka powinna być wilgotna, aby nie namoczyła mebla.

Jeśli chodzi o pielęgnacje krzeseł tapicerowanych – należy zadbać o czystość całej konstrukcji mebla. Jest to bardzo proste w wykonaniu. Krzesła o konstrukcji drewnianej i metalowej można myć miękką szmatką z mikrofibry połączoną z szarym mydłem.