Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Loftowy styl to przestrzeń mieszkalna, w której dominują proste i minimalistyczne meble, przedmioty czy ozdoby. Otwarte, wysokie pomieszczenia z dodatkiem cegły na ścianach charakteryzują styl loftowyStyl loftowy salon charakteryzuje się pięknym i klimatycznym oświetleniem. Styl loftowy to przede wszystkim bardzo widoczne materiały, takie jak: beton, drewno i cegła. Styl loftowy w bloku i domu to widoczne rury, przewody czy grzejniki. W wysokich pomieszczeniach często aranżowane są antresole. Moda na styl loftowy staje się coraz bardziej popularna. Nic w tym dziwnego, gdyż styl ten podbił serce niejednej osoby urządzającej swoje wnętrze.

źródło: canva

Styl loftowy – główne zasady

Pierwszą i najważniejszą zasadą stylu loftowego jest cegła na ścianie! Należy ją odpowiednio wyeksponować, gdyż jest to jeden z głównych elementów stylu loftowego. Cegła na ścianie dodaje wnętrzu tajemniczego nastroju. Drugą zasadą stylu loftowego jest to, że chociaż jedna ściana musi pozostać w stanie surowym! Bez malowania, tapetowania… bez niczego! Musi być kompletnie surowa.

Aby salon styl loftowy, kuchnia styl loftowy, łazienka styl loftowy czy styl loftowy sypialnia mogły pozostać przy swojej nazwie – w życie musi wejść trzecia zasada stylu loftowego, czyli stonowane kolory. Warto postawić na takie kolory, jak szarości, czernie, beże i biele. Czwartą zasadą uwielbianego stylu loftowego jest zaaranżowanie wnętrza za pomocą loftowych materiałów! Mowa tu o metalu, szkle czy drewnie. Tak urządzone pomieszczenie będzie bardzo harmonijne i minimalistyczne.

źródło: canva

Aby mieszkanie styl loftowy wyglądało w 100% tak, jak w stylu loftowym wypada – postaw na odsłonięte instalacje. Jest to charakterystyczne w stylu loftowym, choć niektórzy nie są pozytywnie nastawieni do tego pomysłu. My doradzamy, że wygląda to doskonale i idealnie wpasowuje się w styl loftowy! Ostatnią zasadą stylu loftowego są odsłonięte rury! Gdy ktoś urządza mieszkanie w stylu loftowym może zapomnieć o zabudowanych rurach. Muszą być odsłonięte, zawsze!

Styl loftowy meble – jak wybrać?

Gdy aranżujesz swoje wnętrze w stylu loftowym, warto wziąć pod uwagę uwagi z wcześniejszego akapitu. Mianowicie, należy wybierać meble z drewna, z metalowymi dodatkami, minimalistycznym designem oraz prostotą wykonania. Z całego serca możemy polecić wykonany w stylu loftowym salon Hud, którego meble inspirowane są w 100% loftowym stylem. Metalowe dodatki w czarnym kolorze zdecydowanie sprawią, że wnętrze stanie się przytulnym i harmonijnym miejscem do odpoczynku i spędzania czasu ze znajomymi.

Salon Hud

Komoda szara - czy warto kupić?

Czytaj również: Komoda szara - czy warto kupić?

Komoda styl loftowy to idealny mebel do każdego pomieszczenia wykonanego w tym stylu, sprawdzi się idealnie jako komoda do salonu, sypialni czy pokoju młodzieżowego. W końcu pokój młodzieżowy również można wykonać w stylu loftowym. Komoda L Trondheim to doskonała propozycja do salonu, pokoju młodzieżowego jak i sypialni. Inspirowana stylem loftowym doskonale uzupełni wnętrze. Czarne dodatki dodadzą wnętrzu urokliwego klimatu. Wartym polecenia meblem jest również komoda Quant. Podobnie jak komoda Trondheim L, wykonana została w 100% w stylu loftowym.

Salon Trondheim

Salon Quant

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu rozróżnienie stylu loftowego nie będzie dla nikogo problemem. Oprócz mebli wykonanych w stylu loftowym, posiadamy również meble w stylu glamour, meble w stylu skandynawskim i wiele innych. Urządź swoje wnętrze tak jak lubisz!