Aranżacja kawalerki 35m² - wpuść biel do środka

Aranżacja kawalerki o niewielkim metrażu to nie lada wyzwanie. W tak małym mieszkaniu domowników jest zazwyczaj dwóch, dlatego należy zadbać o to, aby kawalerka była funkcjonalna dla obojga z nich. Zatem, jak urządzić małe mieszkanie 35m² dla dwóch osób?

Przewaga jasnych kolorów

Urządzając kawalerkę należy pamiętać o tym, aby w pomieszczeniach królowały jasne barwy. Ma to wpływ na wielkość pomieszczenia, gdyż jasne odcienie optycznie powiększą Twoje wnętrze. Gdy w Twojej kawalerce jest jeden pokój połączony z aneksem kuchennym – postaw na jasny narożnik bądź kanapę. Narożniki w jasnym odcieniu zadbają o to, aby Twoja przestrzeń wyglądała przytulnie a zarazem tworzyła harmonijną całość z resztą pomieszczenia. Nie możesz zapomnieć o pojemnej szafie, która przechowa rzeczy wszystkich domowników. Najlepiej gdyby miała dużo półek oraz część z wieszakiem. Do szafy możesz dobrowolnie dokupić pudełka, które posłużą do przechowywania rzadziej używanych rzeczy. Część jadalnianą uzupełnij o okrągły stół niewielkich wymiarów oraz minimalistyczne krzesła. Możesz pokusić się o zakup fotela wypoczynkowego, który postawisz obok narożnika. Jest to doskonałe rozwiązanie. Fotele wypoczynkowe pozwalają na relaks i odprężenie po ciężkim dniu w pracy. Pamiętaj o tym, aby Twoje bryły pasowały do siebie pod względem kolorystycznym.

Aranżacja małej kawalerki – miejsce na sypialnię

Gdy Twoje małe mieszkanie posiada dwa pokoje, drugi przeznacz na urządzenie sypialni. Sypialnia jest ważnym pomieszczeniem w każdym domu, gdyż pozwala na odpoczynek i komfortowy sen. Wiele osób zastanawia się, jakie łóżka preferuje się do małej sypialni. Polecamy łóżka 140x200. Jest to najlepszy wybór, ponieważ łóżko o takich wymiarach idealnie wpasuje się w klimat małej kawalerki.

Jeśli po wstawieniu łóżka w Twojej małej sypialni zostanie trochę miejsca – zdecyduj się na toaletkę, która może posłużyć również jako biurko. Toaletki występują w różnorodnym wydaniu. Z pewnością wybierzesz najlepszą do swojej sypialni.

Nowoczesna kawalerka aranżacja – przedpokój

Jak się domyślamy – przedpokój w małej kawalerce, podobnie jak reszta pomieszczeń – jest niewielkich wymiarów. Należy więc ograniczyć meble w tym pomieszczeniu do minimum. Najlepszym pomysłem na aranżację przedpokoju będzie niewielka szafka na buty oraz wieszak na ubrania. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby meble te pozwoliły pomieścić buty oraz ciuchy wszystkich domowników.

Jak rozpoznać styl loftowy? Czytaj również: Jak rozpoznać styl loftowy?

Kawalerka w bloku aranżacje – jak ozdobić?

Urządzając kawalerkę nie można zapomnieć o wyjątkowych ozdobach, które z pewnością ożywią i sprawią, że wnętrze nabierze charakteru. Wybierając ozdoby do małej kawalerki, warto postawić na obrazy. Sprawią, że ściany nie będą puste a ich niezwykły design ożywi każde pomieszczenie. Warto pokusić się również o lustra dekoracyjne, które wprowadzają wyjątkowy nastrój. Poniżej znajdziesz kilka zdjęć przedstawiających aranżację małej kawalerki. Być może się zainspirujesz.

Źródło zdjęć: canva