Mieszkanie dla studentów – musi być funkcjonalne

Urządzając studenckie mieszkanie należy pamiętać o najważniejszym aspekcie – musi być funkcjonalne! W tak małym mieszkaniu liczy się każdy metr, dlatego warto pomyślnie zagospodarować przestrzeń.

W studenckim mieszkaniu dużą rolę odegrają pojemne komody, pojemniki na przechowywanie różnorodnych rzeczy, duża szafa z mnóstwem półek w środku oraz dodatkowe bryły, np. witryna w salonie bądź szafka rtv, na której będzie można postawić telewizor.

Mieszkania dla studentów – jak zagospodarować wnętrze?

Choć wiele studentów wybiera pokój w akademiku, który jest już urządzony i zawarte są w nim najważniejsze bryły, są też tacy studenci, którzy decydują się na własne mieszkanie. Jak zatem zagospodarować wnętrze studenta, aby spełniało najważniejsze funkcje?

  • Wykorzystać każdą wolną przestrzeń i uzupełnić ją o dodatkowe bryły, np. kontenerki, które można ustawić pod biurkiem czy komody z dużą ilością półek i szuflad, które posłużą do przechowywania różnorodnych rzeczy.
  • Wyposażyć mieszkanie o dodatkowe pojemniki i pudełka do przechowywania, które można funkcjonalnie zagospodarować. W pojemnikach przechowamy różnorodne rzeczy, których nie chcemy trzymać na widoku. W pudełkach możemy schować rzeczy, których nie używamy na co dzień. Takie rozwiązanie pozwoli nam cieszyć się praktycznym i funkcjonalnym mieszkaniem każdego dnia.

Mieszkanie studenta – strefa do nauki

W mieszkaniu dla studenta najważniejsze jest to, aby wygospodarować przestrzeń do nauki. W końcu student musi się dużo uczyć. Do tej przestrzeni radzimy dobrać funkcjonalne biurka, dzięki którym nauka oraz odrabianie zadań domowych będą przyjemnością oraz regały, na których przechowamy książki i różnorodne rzeczy biurowe. Przestrzeń do nauki można dodatkowo urozmaicić, np. stawiając na biurku ozdoby, które wzbogacą wnętrze.

Czytaj również: Butelkowa zieleń - z czym łączyć?

Kuchnia w mieszkaniu studenckim – jak pomieścić wszystkie najważniejsze rzeczy?

Kuchnia w mieszkaniu studenckim to zwykle aneks kuchenny połączony z salonem. Świadczy to o tym, że nie ma w niej zbyt dużo miejsca. Należy więc pomyślnie zagospodarować przestrzeń w kuchni, a co najważniejsze – wyposażyć ją w same najważniejsze przybory kuchenne. W kuchni studenckiej ważną rolę odegrają pojemniki na przechowywanie makaronów, herbat czy kawy. Doskonałym pomysłem jest również zakup pudełek, w których przechowamy różnorodne przyprawy. W pudełkach przechowywać możemy również przybory kuchenne. Należy pamiętać, aby rozsądnie urządzić mieszkanie studenckie!