Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że ten jeden pokój będzie pełnił wiele funkcji. W ciągu dnia będzie salonem, gdzie będziesz przyjmować gości. Będzie też pokojem dziennym i często jadalnią, gdzie będziesz spożywać posiłki wspólnie z członkami rodziny. W nocy może służyć jako sypialnia jeśli dysponujesz naprawdę małą przestrzenią.

W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie narożnik rozkładany. Wygodny mebel wypoczynkowy, który w odpowiednim czasie można rozłożyć. Małe narożniki z funkcją spania to idealna propozycja do niewielkich pokoi dziennych. Dzięki funkcji spania doskonale sprawdzą się jako łóżko do spania dla gości czy też codziennego spania dla domowników.

Mały narożnik rozkładany – idealna propozycja do kawalerki

Narożniki rozkładane, szczególnie takie, które mają jeszcze pojemnik na pościel to wygodna alternatywa dla wersalki. Nie dosyć, że będą się dobrze prezentować to idealnie zastąpią przestarzałe tapczany. Poza tym narożnik pomieści więcej osób siedzących przy stoliku kawowym czy niewielkim stole.

Wybierając narożnik rozkładany mały, zwróć uwagę czy ma on być do codziennego spania czy tylko okazjonalnego. Jeśli do codziennego, wybierz funkcję spania typu automat, puma czy DL. Funkcje te pozwalają w łatwy i szybki sposób rozłożyć mebel. Jeśli więc masz rozkładać narożnik codziennie funkcje te ułatwią ci sprawę. Dodatkowo powstanie płaska powierzchnia spania – co jest dużą korzyścią w porównaniu z klasyczną wersalką.

źródło: canva

Małe narożniki z funkcją spania

Narożniki to meble wypoczynkowe w kształcie litery „L”. Mogą być prawostronne lub lewostronne – w zależności od tego, z której strony ma być dłuższy bok mebla. Niektóre modele są uniwersalne, co oznacza, że podczas montażu narożnika można wybrać po której stronie będzie spanie, a po której krótszy bok.

Zwróć też uwagę w którym miejscu ustawisz wypoczynek. Idealnie, jeśli mebel będzie stał tyłem do okna, co da Ci możliwość korzystania z naturalnego, dziennego światła w ciągu dnia. Sprawdź też na której ścianie będzie umieszczony telewizor. Z pewnością wygodniej będzie go oglądać w pozycji leżącej – a więc wzdłuż dłuższego boku narożnika.

źródło: canva

Małe narożniki 200x120

Chcąc zaaranżować niewielki salon wybierz narożnik, który nie będzie miał dodatkowych boczków. Dzięki temu zaoszczędzisz nieco miejsca. Możesz też wybrać dodatkowe pufy, które przystawione do narożnika w razie potrzeby nieco go powiększą.

Rozkładanie narożnika nie zajmuje zbyt wiele czasu. Zwykle nie potrzeba też zbyt dużo siły aby go rozłożyć. Szczególnie jeśli wybierzemy mebel z funkcją wspomagającą rozkładanie. Dodatkowo jeśli mebel posiada pojemnik na pościel mamy wygodne miejsce aby przechować kołdrę i poduszki.

Najchętniej wybieranymi narożnikami są meble wykonane z tkaniny. Są miłe w dotyku i nie przylepiają się do ciała w upalne dni. Bogata oferta wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Obecnie najmodniejsze są odcienie szarości oraz połączenie dwóch kolorów. Szczególnie chętnie wybierane są pastelowe kolory takie jak mięta, pudrowy róż, jasna musztarda czy delikatny lila róż.

źródło: canva