Boho wnętrza – charakterystyka

Styl boho niegdyś nazywany był stylem etno. Określenie „etno” w dawniejszych czasach nawiązywało do kultury ludowej. Wystrój wnętrz w stylu „etno” nawiązywał do kultur Afryki, Australii oraz Ameryki Południowej. Był to styl zaskakujący! Różnorodne i zaskakujące kolory to główne elementy dawnego stylu „etno”. Dziś wybieramy tylko stonowane odcienie – opanował nas styl boho!

Styl boho wnętrze – urządzamy salon

Zaaranżowanie salonu w stylu boho jest wielką przyjemnością, która pobudza naszą kreatywność. Salony w stylu boho charakteryzuje przede wszystkim naturalna aura oraz masa różnorodnych dodatków. Jak zatem urządzić salon w tym urokliwym stylu?

Stonowane odcienie

Na samym początku wybierz stonowane odcienie. Urządzając pokój w stylu boho postaw na odcienie bieli, beżu, brązu oraz szarości. Stonowane odcienie ścian warto urozmaicić! Użyj innej farby do pomalowania wnęk w pokoju. Idealnym pomysłem na dopełnienie salonu w stylu boho jest umieszczenie na jednej ze ścian kafelek bądź pyt architektonicznych o niebanalnych wzorach!

Subtelność i delikatność

Salon urządzony w stylu boho musi wypełniać atmosfera pełna spokoju, radości oraz miłości. Dlatego nie należy dobierać do niego masywnych brył i ciężkich dla oka dodatków. Warto postawić na wizualnie lekkie meble oraz dodatki. Do wnętrz urządzonych w stylu boho idealnie wpasują się meble w stylu skandynawskim.

Elementy stylu rustykalnego

Urządzając salon w stylu boho nie możesz zapomnieć o elementach stylu rustykalnego! Ozdoby w stylu boho doskonale pasują do ozdób w stylu rustykalnym. Tworzą one razem harmonijną całość i znakomicie uzupełniają wnętrze. Dlatego przy urządzaniu salonu w stylu boho warto wykorzystać drewniane dekoracje a nawet meble z naturalnego drewna.

Nawiązanie do stylu etnicznego

Styl boho w połączeniu z elementami stylu etnicznego tworzy spójną całość! Motywy nawiązujące do kultur z całego świata muszą pojawić się w salonie boho! W tym przypadku warto postawić na poduszki z afrykańskimi motywami, dywany z motywami azteckich rombów czy różnorodne figurki. Nasycone kolory i ciekawe kształty stylu etno wprowadzą do wnętrza żywe emocje.

Elementy folklorystyczne

W salonie urządzonym w stylu boho nie może zabraknąć elementów ludowych! Można pokusić się o łowickie kwiaty bądź kaszubskie hafty! Elementy folklorystyczne doskonale uzupełnią aranżację salonu boho.

Plecionki – główny motyw stylu boho

Plecionki wnoszą do wnętrza kobiecej subtelności oraz doskonale je uzupełniają. Chociaż jedna poduszka w stylu boho do salonu boho musi być pleciona! Istnieją różnorodne dodatki do domu w stylu boho, np. plecione doniczki w stylu boho, plecione poszewki w stylu boho czy narzuty w stylu boho z elementami plecionymi. Elementy te najlepiej dobierać w jasnych, stonowanych odcieniach.

Styl boho wystrój wnętrz – nieco zieleni

Styl boho to powrót do naturalności i przyrody we wnętrzach! Dlatego tak ważne jest to, aby przestrzeń urządzoną w stylu boho wypełnić pięknymi, żywymi roślinami. Mowa tu zarówno o kwiatach w wazonie, jak i egzotycznych roślinach w doniczkach. Elementy przyrody wniosą do wnętrza dużo pozytywnej atmosfery.