Pokój nastolatków, czyli brat i siostra w jednym pomieszczeniu

Często zdarza się, że nastolatkowie dzielą ze sobą pokój. Jeżeli tak jest, warto zdecydować się na wydzielenie stref – jedną część przeznaczyć dla dziewczyny, a drugą dla chłopaka. Przecież każdy z nas potrzebuje przestrzeni tylko dla siebie. W przypadku wykończenia pokoju dla obu płci ciężko będzie znaleźć kompromis. Każde z nastolatków będzie chciało postawić na swoim. Z tej sytuacji są dwa wyjścia: można postawić na kolory stonowane, bardziej uniwersalne. Jeżeli jednak twoje dzieci są bardziej charakterne, możesz pomalować strefy w pokoju młodzieżowym na różne kolory, dzięki czemu zarówno dziewczyna jak i chłopak będą zadowoleni.

Jakie kolory do pokoju nastolatki?

Aranżacja pokoju nastolatki to kwestia bardzo indywidualna i warto najpierw porozmawiać z córką o jej potrzebach i preferencjach. Trendy wnętrzarskie mówią, że modny jest nowoczesny pokój nastolatki. Czyli wnętrze, gdzie dominują białe meble i prostota. Przykładem takiej aranżacji jest pokój młodzieżowy Snow, czyli nowatorski program mebli dla nastolatki, wzbogacony o linearne podziały, chromowane uchwyty oraz połyskujące nóżki. Co w efekcie z pastelowymi lub bardziej odważnymi kolorami tworzy interesującą, estetyczną aranżację, która zachwyci niejedną młodą kobietę.

Jeżeli jednak twoja córka jest osobą, która lubi wyznaczać własne ścieżki i marzy o dalekich podróżach, postawcie na meble w stylu podróżniczym dla nastolatki. To propozycja, która charakteryzuje się niebanalną stylistyką, nawiązującą do egzotyki. Tutaj dominuje egzotyczne drewno lub wysokiej jakości surowce, które niemalże do złudzenia je przypominają. Taką propozycją jest pokój młodzieżowy Arkina, czyli meble stworzone z myślą o pasjonatkach podróży, idących za marzeniami. Pokój podróżniczki to miejsce, w którym dominują żywe kolory, nawiązujące bardziej do natury. Najczęściej jest to żółty, który kojarzy się ze słońcem oraz zielony, który wygląda jak trwa.

Jak pomalować pokój nastolatka?

Potrzeby dziewcząt i chłopców zazwyczaj różnią się od siebie, dlatego pomysły na aranżację pokoi będą zupełnie różne. Jednak w obu przypadkach warto poznać potrzeby swoich dzieci. Pokój nastolatka to miejsce, w którym warto zrezygnować z pastelowych kolorów oraz złotych dodatków. Lepiej postawić na szarości i biele. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie pasji nastolatka lub czegoś, co go charakteryzuje. Takie wnętrze będzie oryginalne i wyjątkowe oraz odzwierciedli charakter właściciela pokoju. Dla pasjonata gier komputerowych proponujemy pokój młodzieżowy Hey, czyli funkcjonalne meble, które sprostają potrzebom nastolatka. Szare meble dla nastolatka to zawsze strzał w dziesiątkę, tym bardziej jeżeli twój syn to prawdziwy gamer.

Jakie kolory w pokoju młodzieżowym? Podsumowanie.

  • Kolory ścian, mebli i dodatków powinny zostać uzgodnione z nastolatkiem
  • Warto wybrać motyw przewodni pokoju
  • Warto postawić na uniwersalne rozwiązania, które będą praktyczne przez kilka lat
  • Kolory ścian mogą oddzielać strefy w pokoju
  • Nie trzeba zmieniać całej aranżacji, aby stworzyć zupełnie nowe wnętrze