Zdrowe kwiaty w domu – dla poprawy samopoczucia

Według badań naukowych kwiaty bardzo pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Poprawiają one humor i dają motywację do działania. Ciekawostką jest również to, że ich barwa pozytywnie oddziałuje na nasz wzrok. Zielone kwiaty uspokajają człowieka, natomiast te bardziej żywe barwy pobudzają nasz mózg. Otoczenie kwiatów pozytywnie wpływa na odprężenie – dlatego warto zadbać o to, aby otaczały nas rośliny. Kwiaty są również wyrazem pozytywnych emocji i wpływają na budowanie relacji między ludźmi. Komody z naszego sklepu internetowego, ozdobione o przepiękne rośliny będą ozdobą Twojego pomieszczenia.

Kwiaty oczyszczające powietrze w domu

Zdrowe kwiaty doniczkowe w domu, które oczyszczają powietrze są najchętniej wybierane wśród osób urządzających swoje wnętrze. Jakie kwiaty oczyszczają powietrze w domu? Rośliny doniczkowe w naturalny sposób oczyszczają powietrze i usuwają substancje toksyczne. Kwiaty zielone w domu poprawiają nastrój oraz zdrowie domowników. Kwiaty, które oczyszczają powietrze w domu najlepiej hodować w takich pomieszczeniach, jak salon, sypialnia, kuchnia oraz łazienka. Rośliny doniczkowe będą chronić domowników każdego dnia.

Czytaj również: Nowoczesne wnętrza - jak dobrać meble?

Jakie kwiaty oczyszczają powietrze w domu?

Jakie kwiaty wybrać, aby powietrze w Twoim domu było w pełni oczyszczone? Jak pielęgnować rośliny doniczkowe, aby spełniały one swoje zadania?

  • Aloes – jednym z najpopularniejszych kwiatów, które oczyszczają powietrze w domu jest aloes. Usuwa on z pomieszczenia benzen czy dwutlenek węgla, a przy tym nie potrzebuje wiele uwagi. Aby spełniał on swoje zadania należy postawić go w jasnym miejscu w pomieszczeniu, nawozić raz w miesiącu (w okresie wzrostu) oraz sporadycznie go podlewać.
  • Bluszcz pospolity – są to rośliny, które oczyszczają powietrze w pomieszczeniu oraz usuwają z niego substancje szkodliwe. Warto hodować je w pomieszczeniach, do których często wpada dym z papierosów. Pielęgnacja jest bardzo prosta. Wystarczy posadzić go w żyznej glebie i dużo podlewać. Istnieją odmiany bluszczu, które lubią słońce. Pozostałe mogą być trzymane w zacienionych miejscach.
  • Skrzydłokwiat – to idealny kwiat oczyszczający powietrze, który najlepiej sprawdza się w łazience. Jest to roślina posiadająca piękne kwiaty, które przypominają skrzydła. Skrzydłokwiat lubi wilgotność oraz częste podlewanie. Usuwa on wiele szkodliwych toksyn z powietrza.

Kwiaty w domu – inspiracje

Chcesz, aby Twoje wnętrze wyglądało jak z marzeń? Postaw na rośliny, które zmienią każde pomieszczenie w przyjemne lokum. Patrząc na tak wiele pozytywnych właściwości kwiatów, warto zadbać o ich odpowiednią ilość we wnętrzu! Nie dość, że wpływają pozytywnie na samopoczucie domowników, to tworzą doskonały wystrój wnętrza. Warto postawić też na ozdobienie pokoju dziecka o zielone kwiaty. Poprawiają one nastrój oraz pomagają w prawidłowej koncentracji.