Lamele w salonie – inspiracje

Drewniane lamele to element dekoracyjny, który można zastosować do wykończenia różnych powierzchni. Najbardziej popularne są drewniane lamele, które dostępne są w formie pojedynczych listew, a także lamele w formie paneli składających się z kilku listew połączonych w większą całość.

Inspiracje lamele w salonie

Lamele są zdecydowanie jednym z najczęściej wybieranych form dekoracji do salonu. Są nietuzinkowe i nowoczesne, świetnie wglądają w aranżacjach oraz są świetnym łącznikiem pomiędzy różnymi fakturami wśród mebli. Lamele ścienne w salonie doskonale komponują się z wieloma elementami takie jak:

  • kwiaty
  • rośliny
  • dekoracje w ciepłych odcieniach
  • dekoracja i ukrycie kabli od urządzeń domowych
  • kwestie estetyczne

Lamele drewniane w salonie można kupić w zestawie jako gotowe elementy, bądź pojedynczo do własnej aranżacji. Pojedyncze lamele natomiast posiadają o wiele większe możliwości projektanckie. Zakup kilku takich produktów i następnie połączenie ich w autorskie kompozycje umożliwi dodanie własnej duszy do pomieszczenia. Salon to miejsce, gdzie chcemy czuć się komfortowo oraz dobrze.

Co musisz wiedzieć przed zakupem lameli do domu?

Lamele do domu muszą być dokładnie dobrane pod względem ilości sztuk oraz rozmiaru. Przed wybraniem się do sklepu dokładnie zmierz przestrzeń, na której chcesz umieścić lamele. Rozmiar artykułów może być różnie dobrany. Jeśli chcesz mieć lamele na całej ścianie a może tylko za telewizorem. W grę wchodzi wielkość pomieszczenia, estetyka oraz kwestia finansowa. Zależy więc jedynie od osobistych preferencji dekoratora.

Jaki kolor lameli?

Lamele do domu mogą kojarzyć Ci się z głównie występującymi odcieniami drewna. Jednak w dzisiejszych nowoczesnych aranżacjach używa się również lameli w kolorze czarnym, beżowym oraz białym. Zatem, jaki kolor lameli będzie najlepszy?

No to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Kwestia ta jest uzależniona od:

  • Barwy tapety ściennej lub farby użytej w pomieszczeniu.
  • Indywidualnych preferencji estetycznych.
  • Całej stylistyki domu lub mieszkania.
  • Dostępności przestrzeni.

Zwykle przy selekcji kolorów, dodatków takich jak lamele warto jest kierować się kontrastem albo dobraniem. Kontrast dobrze stworzony będzie pasował do dużych salonów, które potrzebują wydzielenia sekcji do relaksu, spożywania posiłków oraz oglądania telewizji. Mocny akcent w innym kolorze lameli podkreśli to czego chcesz, oraz przepięknie wypełni salon. Kontrastowe stylizacje polegają na zestawieniu przeciwstawnych do siebie barw. Przykładem może być biała ściana i czarne lamele.

Innym pomysłem jest tworzenia płynnych całości. Polega to na dobraniu kolorystycznym. Umożliwia stworzenie spójnej kompozycji, która często charakteryzuje się spokojnymi wibracjami. Jeśli posiadasz drewniane meble z czarnymi wykończeniem to aby zachować spójność wybierzesz lamele drewniane bądź czarne. To rozwiązanie jest idealne dla mniejszych salonów oraz kuchni aby optycznie powiększyć przestrzeń.

Lamele w salonie aranżacje ścienne w bieli

Białe lamele w salonie to klasyczne rozwiązanie, z którego najczęściej korzystają nasi Klienci jak i architekci. Szerokie możliwości aranżacyjne pozwalają na dopasowanie ich do różnych styli i stworzenie unikatowych wnętrz. Białe lamele w salonie to również optycznie powiększenie przestrzeni oraz możliwość ukrycia zbędnych kabli. Dużo się mówi o lamelach ściennych w kontekście dekoracji na głównej ścianie. Listwy ścienne mają wyjątkowy potencjał aranżacyjny, są idealnym rozwiązaniem jako akcent do salonu, pokoju gościnnego, czy jadalni.