Z czego słyną Andrzejki?

Andrzejkowa noc kojarzona jest z imieniem świętego Andrzeja, który jest postacią niezwykle ważną w Kościele Katolickim. Dzień Andrzejek jest sygnałem dla chrześcijan, że czas szykować się do adwentu. Tym samym noc, która poprzedza to wydarzenie, nazywana andrzejkami, jest doskonałą okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw.

Zabawy andrzejkowe przy stole - dekoracje

Jeśli postanowiłeś zorganizować u siebie w domu imprezę andrzejkową, nie zapomnij o udekorowaniu swojego stołu tak, aby oddawał nastrój wyjątkowego klimatu andrzejek. Nieważne, czy jest to stolik biały, czy stolik drewniany, dekoracje związane z tym wydarzeniem dopasują się do różnorodnych aranżacji wnętrz.

zabawy andrzejkowe

Andrzejkowa noc jest magiczna. Postaraj się, aby w Twoim wnętrzu panowała aura tajemniczości. Ważnym elementem wystroju stołu andrzejkowego będą świece, z których będzie można zorganizować andrzejkową zabawę. Więcej informacji o zabawach andrzejkowych znajdziesz w kolejnych akapitach. Ciekawą propozycją wystroju stołu andrzejkowego będą również świece typu LED, które się szybko nie wypalą, a dodadzą pomieszczeniu wyjątkowego i tajemniczego klimatu.

Dekoracje na zabawy andrzejkowe powinny być w srebrnym bądź złotym kolorze. Nada to niepowtarzalnego klimatu temu wydarzeniu. Nie zapomnij nakryć stolika obrusem, ułożyć na nim talii kart do zabaw oraz klucz z otworem, przez który goście będą przelewać wosk. Jeśli posiadasz szklaną kulę na wyposażeniu – koniecznie ustaw ją na stoliku. Będzie to niepozorny element, nadający wnętrzu wyjątkowego klimatu.

zabawy andrzejkowe

Zabawy andrzejkowe – 4 pomysły na udany wieczór

Wieczór andrzejkowy nie może się odbyć bez zabaw andrzejkowych, czyli wróżenia! Poznaj 4 pomysły na andrzejkowe zabawy, które z pewnością sprawią, że Twoja impreza będzie udana.

  • Wróżenie z wosku – chyba każdy zna tę wróżbę! Bez niej andrzejki nie mogą się odbyć. Do tej zabawy należy przygotować klucz z otworem oraz gorący wosk. Przez klucz lejemy gorący wosk na zimną wodę tak, aby masa zastygła. Przy pomocy lampki rzucamy cień na ścianę i odczytujemy, co widzimy! Świetne, co?
  • Jabłkowe obierki – zabawa z wykorzystaniem jabłkowych obierek polega na tym, aby obrać jak najdłuższy obierek i rzucić go za siebie. Kształt literki, którą przybierze obierek to pierwsza litera imienia przyszłego partnera;
  • Ustawianie butów – buty gości na imprezie również się przydadzą! Zabawa polega na tym, aby ułożyć buty jeden za drugim, od ściany do progu. But, który pierwszy dotrze do progu to but osoby, która pierwsza weźmie ślub;
  • Przepowiednie z zapałek – prosta wróżba, do której potrzebna będzie tylko jedna paczka zapałek. Zabawa polega na tym, że myślimy o naszym najskrytszym marzeniu i w tym samym czasie zapalamy dwie zapałki – jeśli będą się one palić ku sobie, marzenie powinno spełnić się w ciągu roku.

zabawy andrzejkowe

Zabawy andrzejkowe przy stole – pamiętaj o przekąskach

W andrzejkową noc musisz pamiętać również o tym, aby przygotować pyszne przekąski! Możesz zainspirować się przepisami z internetu, bądź sam stworzyć różnorodne przepisy. Naszym zdaniem idealnymi przekąskami będą parówki w cieście francuskim, kanapeczki z pomidorkami i bazylią, ziemniaczki pieczone z sosem czosnkowym, sałatka grecka, pieczona papryka oraz pizzerinki. Istnieje wiele smacznych przepisów, lecz przed przygotowaniem przekąsek pamiętaj o tym, aby zapytać gości, co lubią tak, aby każdy był zadowolony.

Andrzejki to okazja na przypomnienie sobie starych zwyczajów oraz na spędzenie świetnego czasu w gronie najbliższych. Pomysłów na udaną imprezę andrzejkową jest wiele, jednak wróżby i różnorodne zabawy andrzejkowe to niezbędne elementy, bez których andrzejki nie mogą się odbyć! Mamy nadzieję, że dzięki naszym pomysłom będziesz się naprawdę świetnie bawić!